Jdi na obsah Jdi na menu
 


rady

 V následujících řádcích se vám pokusím přiblížit postup domácí výroby boilísu. Někteří jistě máte dostatek zkušeností a další řádky vám přijdou lehce úsměvné a řeknete si: „ To už tady bylo mockrát“, ale ne všichni znají postup a možná se i zbytečně bojí pustit se do vlastních experimentů. Jednoduše na tom nic moc není a ani není potřeba žádné extra drahé nebo speciální vybavení. Popíšeme náš vlastní způsob výroby, kterým si vytváříme naše vlastní nezaměnitelné originály a přejeme vám, aby jste také přišli na chuť vlastní výrobě a měli tím podstatně lepší pocit ze zdolané ryby, než když zakoupíte sáček hotovek. Tedy jdeme na to..

POŘÍZENÍ SUROVIN

Předně zvážíme jaké boilís budeme dělat, jaké množství a pořídíme k tomu potřebné suché a tekuté složky.
V naše případě to budou druhy dva:

- Jeden na bázi ptačích zobů s menším poměrem rybích mouček a sladkou příchutí jahody a smetany s použitím menšího množství vajec a předpokladem větší atraktivity, tedy rychlejší chytatelnosti menších ryb. Cena za 1kg cca 120 Kč.

- Druhý na bázi rybích mouček s menším poměrem ptačích zobů a s přídavkem extraktů, tekutých potrav a esenciálního oleje, ale bez esencí s předpokladem menšího množství lovených ryb, za to však větších velikostí. Cena cca 170 Kč.

Jinak při navážení suché směsi 1kg a přidání vajec a tekutých složek bude hotového bolísu po uvaření cca 1,4kg, čímž se cena za 1kg hotových kuliček dále snižuje. Poznámka: oba recepty se budou vzájemně prolínat, není předmětem tohoto článku dáti přesný návod na recept, ale postup přípravy a výroby.